Przegląd giełdowy - 20.04.19

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Na giełdzie ostatni tydzień był próbą odwrócenia trendu spadkowego, ze średnim skutkiem. Kto starannie wybrał 1-2 spółki i zainwestował w nie całość kapitału, wyszedł na tym zapewne lepiej niż ten, kto zdywersyfikował swój portfel i kupił ich więcej.
Nadal straty przynoszą ETF-y. ETFSIG, jeszcze na początku kwietnia notowany powyżej 236 lt, dzisiaj spadł do nieco powyżej 220 lt i wciąż szuka dołka do odbicia. Ponieważ warunki techniczne giełdy nie pozwalają na tzw. grę na spadki, to pozostaje albo kisić kapitał na własnym koncie, albo szukać swojej szansy na akcjach.

84Ulpp9N.jpg
Anonimowy inwestor, którego udało nam się złapać w budynku giełdy, pokazuje ile zarobił od stycznia na teutońskich spółkach, którym zaufał.

Jaką tutaj mamy sytuację? Ano, jako taką. Są spółki, na których dało się minimalnie zarobić, np. TKE. Parę procent na plusie to i tak lepsza sytuacja, niż trzymanie gotówki w skarpecie. Natomiast są spółki, które w ostatnich paru miesiącach zaliczyły wręcz krach. Teutońska Elektrownia Atomowa wkraczała w nowy rok z kursem 12,18 lt. Do dziś straciła nieco ponad 50% kapitalizacji. Dalsze spadki mogą przyciągnąć do spółki kapitał typowo spekulacyjny.
Przeciętny inwestor może wypatrywać końca spadków, albo poszukać okazji do zarobienia poza giełdą. Jedną z nich może być prywatne (pozagiełdowe) wystawianie opcji na akcje. W skrócie: wystawienie opcji oznacza tu ofertę zakładu, że kurs danej spółki wzrośnie/zmaleje w określonym czasie. Przyjmujący (kupujący) taki zakład-opcję zakłada, że kurs odpowiednio nie wzrośnie/nie zmaleje. Po porównaniu kursów początkowego i końcowego (tzw. kursu wykonania) „zwycięzca” bierze różnicę. Instrument może się wydawać nieco trudny, ale po pierwsze – w sieci można znaleźć masę materiałów, które wyjaśnią to dokładniej niż ten artykuł, po drugie – w KS mamy tyle możliwości zarobku swoją radosną twórczością, że od czasu do czasu warto zaryzykować.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 652,00 lt
Ten artykuł lubią: Andronik, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Antoni Kacper Burbon-Conti, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Helwetyk Romański, Januš Allan von Hippogriff, Piotr III Łukasz, Albert Jan Maat von Hippogriff, Wojciech Hergemon, Severin Verwaltung-Esteladio, Emmanuel Redrick, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Cytuję:
Anonimowy inwestor, którego udało nam się złapać, w budynku giełdy, pokazuje ile zarobił od stycznia na teutońskich spółkach, którym zaufał.
Ja zarobiłem dziś na TKE iTEA prawie 12 000!!! Już zacząłem wątpić, a tu taka świąteczna niespodzianka.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.